Śluby plenerowe

Od 1 marca 2015 roku możliwe jest to, aby wziąć ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego. Marzenie wszystkich tych, którzy pragną przeżyć to ważne wydarzenie pod gołym niebem, stało się możliwe do zrealizowania. Aby jednak było to możliwe, trzeba zadbać o szereg formalności. Pierwszą z nich jest złożenie podania, które opisywać będzie pożądane miejsce ślubu. Jeśli posiadamy dokumentację fotograficzną tej przestrzeni, warto ją zamieścić, mimo tego, że urzędnicy muszą dokonać wizji lokalnej wybranego miejsca, chyba, że już wcześniej dany urząd organizował tam ślub i jest mu ono znane.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na podstawie zebranych informacji musi zdecydować, czy spełnione zostaną, określone w ustawie o zawieraniu związków małżeńskich, wymagania. Ślub może się odbywać wtedy, kiedy wybrane przez nowożeńców miejsce będzie miało uroczystą formę, a także zapewni bezpieczeństwo osób, które będą obecne na ślubie. Jeśli kwestie te nie będą budzić wątpliwości, z pewnością uda się zorganizować ceremonię w wymarzonej lokalizacji, co sprawi, że całe wydarzenie zyska swój jedyny i niepowtarzalny charakter.

Opłaty Koszt zorganizowania ślubu pod gołym niebem lub w innej lokalizacji, która znajduje się poza Urzędem Stanu Cywilnego stanowi dochód gminy na pokrycie kosztów związanych z udzieleniem przed kierownika Urzędu ślubu poza miejscem docelowym i wynosi, według różnych danych, około tysiąca złotych. Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych szacuje, że zgodnie z ustawą, opłata ta nie może przekraczać połowy przeciętnego wynagrodzenia w rejonie gospodarki narodowej, które to głoszone jest przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Obecnie wynosi ono trochę mniej niż 4000 zł. Na postawie tych danych łatwo wyliczyć, że ślub “pod chmurką” może nas kosztować nawet 2000 zł. Zasadą naczelną przy tego typu ceremoniach jest to, że ślubu może udzielić jedynie urzędnik, do którego przynależy wybrany przez nas obszar. Mając na uwadze te informacje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ślub odbył się w wymarzonym miejscu i scenerii i był wydarzeniem niezapomnianym i wywołującym zdumienie zaproszonych gości.

O serwisie

Zajmujesz się organizacją imprez, wydarzeń, konferencji? U nas znajdziesz wiele rad, pomysłów i inspiracji! 

www.krzeptowki.com.pl

Kontakt

ul. Sucha 5/19, 50-086 Wrocław

612355100

kontakt@hotelwetlina.pl

Galeria